7 komentarzy

 1. Rafał
  26 listopada 2012 at 14:58 |

  Zgadzam się ze stwierdzeniem, że zasada uczona w szkole: dobrze się ucz, a potem znajdź dobrą pracę to nie najlepsza opcja na duże pieniądze. No chyba, że jest się prezesem.
  Na szczęście dzisiejsze zdobycze techniki pozwalają każdemu kto zechce budować swój biznes. Według mnie pierwszą ważną rzeczą to zbudowanie wizerunku eksperta – dobrze mówisz o specjalizacji i praktyce. Bez tego ciężko stać się ekspertem.

 2. Rafał
  26 listopada 2012 at 19:59 |

  Dziękuję za miłe słowo, a propo mojego bloga. Co do tego, co uczą w szkole: jestem nauczycielem i zauważyłem, że klasy technikum ekonomicznego są uczone teorii, a nie praktyki.
  Wiele też zależy od nauczyciela – jeśli ma autorski program, jak tam gdzie uczyłem to wyniki są znacznie wyższe.
  Podam przykład: chodziło o pasywa i aktywa – uczniowie mi ładują definicję, a ja przytaczam słowa z książki „Bogaty Ojciec” – zaczęła się niezła dyskusja.
  Warto zdobywać wiedzę… dzięki niej budujesz podstawy do osiągnięcia statusu eksperta.

 3. Grosik
  5 grudnia 2012 at 21:54 |

  Zgodzę się w 100% że system edukacyjny woła o pomstę do nieba. Od reformy tworzącej gimnazjum jest tylko gorzej i gorzej.

  Co do zdobywania doświadczenia – owszem, ale nigdy kosztem wolontariatu u „Wielkich”. Trzeba myśleć o sobie przede wszystkim, a profity płynące z różnych darmowych staży między bajki włożyć.

 4. Księgowa
  4 stycznia 2013 at 15:04 |

  Recepta na sukces jest więc prosta: trochę wiedzy, dużo kreatywności i wiele praktyki. Inaczej pieniądze same się nie zarobią. Powodzenia więc.

Comments are closed.