4 komentarze

 1. Jakub
  Jakub
  13 marca 2012 at 03:07 |

  Mam kilka uwag do tego posta.

  Lokata nie służy do inwestowania tylko do utrzymywania wartości pieniądza. Warto zwrócić uwagę na oprocentowanie, po odjęciu „podatku belki” powinno być wyższe niż inflacja (obecnie 4,5 %) inaczej nie dość, że nic nie zarabiamy to jeszcze tracimy pieniądze.

  Fundusz inwestycyjny zrównoważony również jest złym wyborem, bo nie spełnia zasady dywersyfikacji. Jak osoba bez wiedzy na ten temat ma wybrać dobry fundusz? Kiedyś Pionner był dobrym funduszem, a po 10 latach okazało się, że zarobił łącznie 9%. Dodatkowo podatek belki znów zeżre nam to co zarobimy.

  Złoto i srebro jako dodatek wydaje się dobrym pomysłem.

  Proponuje się przyjrzeć platformą inwestycyjnym, które skupiają wiele funduszy inwestycyjnych.

  Fundusz inwestycyjny ma zawsze punkt odniesienia tzw. Benchmark. W skrócie mówiąc służy on do określania czy dany fundusz osiągnął założony cel czy nie. Przykładowym benchmarkiem może być WIG20. Tylko po co inwestować w fundusz z Benchmarkiem na wig 20, skoro zazwyczaj osiagaja one gorsze wyniki niz sam wig20? Można inwestować bezpośrednio w portfel spółek oparty na indeksie wig20 i zaoszczędzić na opłatach za zarządzanie w funduszach. Są też specjalne produkty finansowe na Polskim rynku które zrobią to za Nas. I co więcej dadzą możliwośc inwestowania w nie tylko polskie indeksy.

  Pozdrawiam
  Podróżnik w kierunku wolności finansowej.

 2. Paulina
  26 listopada 2012 at 16:29 |

  Bardzo dobrze napisany artykuł. Inwestycje nie są dziedziną prostą, dlatego warto zapoznać się z różnymi kwestiami, które bezpośrednio się do nich odnoszą. Oczywiście, nie ma inwestycji bez ryzyka, jednakże warto je jak najbardziej minimalizować, szczególnie kiedy dopiero co zaczyna się inwestować. Dobrym rozwiązanie zarówno dla laików jak i osób mających doświadczenie w inwestowaniu są fundusze inwestycyjne. Jako że oferują różny stopień ryzyka i są zarządzane przez profesjonalistów, są one dobrym rozwiązaniem zarówno dla osób początkujących i zaawansowanych w tej dziedzinie.

Comments are closed.