One Response

 1. Beata
  Beata
  14 stycznia 2012 at 23:10 |

  W ciągu jednego wieczoru przeczytałam wszystkie pana posty i byłam zachwycona!
  Od dłuższego czasu staram się oszczędzać i przede wszystkim szanować pieniądze a ten blog bardzo mi pomaga w moich postanowieniach 🙂 Nie ma tutaj psychologicznego bełkotu ani rad dla milionerow którzy marzą o miliardach, są za to rady które każdy z nas może wykorzystać w swoim życiu. Jestem studentką, pracuje i moje rady bedą pomocne głównie młodym kobietom:)
  – miej kalendarz w torebce w którym obok ważnych wydarzeń zapisujesz to na co dzisiaj wydałeś/aś pieniadze, ja robie to co wieczór sądze że w notatniku było by to poprostu nudne.
  – troche zmieniona metoda kopertowa – oszacuj ile tygodniowo wydajesz na jedzenie, bilety i kserówki – to jest niezbedne minimum reszta to wydatki dodatkowe nie umiejscowione w tej kwocie. W otwarta koperte z aktualnego tygodnia wkładam wszystkie paragony.
  – Gotuj wspólnie z kimś – gotowanie po jednej porcji jest poprostu nieekonomiczne, troche wiecej w garnku a juz płacisz polowe.
  – zrób plan obiadów w tygodniu – żeby codziennie nie biegać do sklepu po jakaś konkretna rzecz a wracać z torbami.
  – znajdz prace chodzby dorywczą – masz ochote na jakas rzecz – wiecej pracujesz. A o szacunku do swoich ciezko zarobionych pieniedzy nie wspomne.
  – Kosmetyki – nie baw sie w jakieś testowanie, bardziej sie opłaca zainwestować w lepsze kosmetyki (co nie znaczy drogie) a nie mieć cała półkę byle czego i cały czas dokupywać kolejne. Należy sobie wyrobić nawyk jeśli coś sie nie skończyło nie mam prawa kupować kolejnej rzeczy która jest przeznaczona do tego samego – kolejna odzywka do wlosow, kolejny żel pod prysznic.
  – Szanuj swoje ubrania – gdy kupujesz cos nowego pomyśl czy to pasuje do Twojej szafy, czy po pierwszym praniu ubranie bedzie wygladało tak samo. Nie daj sie wyprzedarzom, skup sie na tym czego Ci potrzeba.
  -Używaj karty tylko do wypłacania pieniedzy z konta, miej kontrole nad tym ile pieniedzy wydajesz.

  Mam nadzieje że moje rady komuś pomogą 🙂

Comments are closed.